nagu lakas, nagu lakai, nagu daile ir manikiuras

By - BeautyArt

1. Nagų lakas atsirado Kinijoje dar 3000 m. Prieš Kristų

Sudėtis buvo bičių vaškas, kiaušinių baltymai, želatina ir augaliniai dažai. Senovės Egipte nagų lakas buvo naudojamas net klasių klasifikavimui žymėti: žemesnioji klasė dažnai nešiojo natūralias ir šviesias spalvas, o aukštoji visuomenės dalis nagus dažė raudonai. (Nenuostabu, kad raudona spalva iki šiol yra tokia populiari ir ikoniška)

Senovės Egipte moterys nešiojo ypač ilgus nagus, dažniausiai jie būdavo netikri. Tai buvo statuso ženklas, kad jie yra turtingi, nes darbininkų klasė negalėjo sau leisti užsiauginti ilgų nagų arba pirkti nagus iš dramblio kaulo ar aukso. Ilgų nagų mada tęsėsi ir XX a. trečiajame bei šeštajame dešimtmečiais. O 1954 m. atsiradus dirbtiniams nagams, jie tapo prieinami daugeliui ir tapo vėl madingi. 

Egiptietės ir rytietės antikos laikais skirdavo daug laiko nagų priežiūrai ir gražinimui. Archeologų radiniai rodo, jog jau tada jos turėjo dėžutes manikiūro įrankiams. Moterys rytuose prie nago pagrindo įtrindavo organines dažomąsias medžiagas, jog augtų spalvoti nagai. Europietės savo nagų priežiūra taip nesirūpindavo. Jos lavino rankų riešus, kad rankų forma būtų daili ir grakšti.Europoje manikiūrą išpopuliarino vyras. Prancūzijos karalius Lui Pilypas 1830 m. daug dėmesio skirdavo nagams ir netgi liepdavo jam juos tvarkyti.

XIX a. pabaigoje sukurti manikiūro įrankių rinkiniai. Pirmąjį rinkinį sukūrė amerikiečių daktaras 1830 metais.

Manikiūro įrankiai būdavo iš dramblio kaulo, aukso, sidabro, o dėklai išmušti oda arba atlasu. Aukštuomenės moterys mėgo poliravimo pudrą ir pagalvėles, kurias naudojant nagai švytėdavo kaip perlai. Pudra taip pat saugodavo nagus nuo drėgmės.

2. Automobilio išradimas paskatino sukurti pirmąjį šių dienų nagų laką.

Įkvėpti automobilių dažų, visiškai bespalvė versija buvo pristatyta 1916 m. 

„Revlon“ tapo pirmuoju įsitvirtinusiu nagų lako prekės ženklu 

Kosmetikos pramonės chemikai stengėsi pagaminti ilgai išsilaikantį nagų laką ir mokėsi iš automobilių pramonės. Tai antrojo dešimtmečio vidurys. Vėliau laką gamino iš panaudotų kino juostų, taigi iš celuloido 1932 m. amerikiečių firma Charles Revson (vėliau pavadinta Revlon) išrado specialius pigmentus, kurie ne tik puikiai padengdavo nagą, bet ir padarė įmanomą spalvų įvairovę. 

1932 m., Kai jie išleido kremines spalvas.

3. Pvz, „Essie“ šiuo metu parduoda 311 nagų lako spalvų, be nagų lipdukų ar specialaus pagrindo ir viršutinio sluoksnio.

Jūs  galite juos nusipirkti prekybos centruose, internetinėse nagų prekių parduotuvėse ar netgi  oro uostuose.

4. Akrilo nagai buvo sukurti 1978 m.

O juos išrado odontologas.

5. 1934 metais butelis „Cutex“ nagų lako kainavo 35 centus.

Jis buvo pagamintas tik 3 raudonos spalvos atspalviais.

6. Brangiausias nagų lakas kainuoja 250 000 USD.

„Black Diamond King“ pagaminta iš 267 karatų vertės juodų deimantų.

7. 2012 m. Nagų lako pardavimai siekė 768 mln.

Tai padidėjo 32%, palyginti su 2011 m. Ir pardavimai grožio pramonėje sparčiai auga

8. Aktorė Rita Hayworth išpopuliarino raudoną nagų laką.

Įvedus „Technicolor“, Ritos drąsūs nagai pradėjo nagų lako judėjimą. Gerokai vėliau Uma Thurman pradės naują tamsios spalvos nagų tendenciją dėl savo vaidmens filme „Pulp Fiction“.

9. Yra daugiau nei 13 nagų lako dailės rūšių.

Jie apima: mirgėjimą, mikro mirgėjimą, mikro blizgučius, blizgučius, šerkšną, blizgesį, kreminį , prizminius mikro blizgučius ar mirgėjimą, irisuojančius, opalinius, matinius, du chromo ir permatomus.

10. Atidaryti nagų lako buteliai tinkami naudoti  tik maždaug dvejus metus.

Neatidaryti buteliai gali tarnauti neribotą laiką. Pirmą kartą nusukant dangtelį, tam tikri ingredientai išgaruoja, o tai keičia jūsų lako formulę ir konsistenciją.

11. Kai kuriuose nagų lakuose yra maisto.

Na, maisto ekstraktas, kuris yra. Neseniai „Nails Inc.“ pristatė nagų lako su kopūstais prekės ženklą, kuris, jų teigimu, išlygins ir pašviesins nagus. „Londontown Lakur“ formulėje yra česnako, kuris sustiprina ir sukietina nagus, o kiti turi agurko ekstraktus, kuris tariamai užkerta kelią skilimui.

13. Nagų lako laikymas vonios kambaryje yra didelis „ne“.

Ir priešingai nei kai kuriuose pranešimuose, jūs taip pat neturėtumėte dėti nagų lako į šaldytuvą. Dėl atšalimo lakas kristalizuosis, o tai suardo formulę. Vietoj to, saugokite sausoje, kambario temperatūros vietoje, saugant nuo tiesioginių saulės spindulių.

14. Lėktuvuose draudžiama dažyti nagus.

Viena moteris net buvo areštuota už tai, kad skrydžio metu dažė nagus. Po šio incident visos oro linijų bendrovės uždraudė lakuoti nagus skrydžio metu

15. Neoninis nagų lakas yra techniškai neteisėtas.

Arba bent jau PSO jų dar nepatvirtino. Tam tikri dažikliai, naudojami neoniniams ir tamsiai švytintiems nagų lako priemonėms kurti, neleidžiami, tačiau tai nereiškia, kad jų nerasite grožio lentynose. Daugelis kompanijų, pavyzdžiui, OPI, naudoja formules su PSO patvirtintais dažais, o jūsų mėgstamiausi neoniniai NAGŲ LAKAI yra importuojami.

16. Galite naudoti nagų laką, kad pritvirtintumėte pėdkelnes, suriškite adatą ir dar daugiau.

Lakas nėra skirtas tik jūsų pirštams ir kojų pirštams! Netrukus aprašysime visus šiuos būdus